Leasingi

Leasing, jak dobrze wyjść na tym

Leasing to angielskie słowo oznaczające stosunek cywilnoprawny pozwalający na udostępnienie danej osobie jakiejś rzeczy lub podmiotu w zamian za ustalone korzyści pieniężne. Aktualnie niemal wszystkie rzeczy dotyczące społeczeństwa jak również strefy biznesu przenoszą się do sieci. Stąd również powstanie leasing online.

Leasing przez internet jak w wielu innych przypadkach wzbudza u niektórych pewien niepokój. Z pewnością nieco różni się od tradycyjnych metod. Jednak tak jak w przypadku przeniesienia usług bankowych lub kantorów do sieci również i w tym przypadku ludzie powoli przekonują się, iż ta forma nie niesie za sobą większych zagrożeń, niż tradycyjny leasing.

Leasing online polega na tym, że wszystkie formalności dotyczące wymiany zostają załatwione przez internet. Siedząc wygodnie przed ekranem możliwie jest dokonanie wyboru przedmiotu lub podmiotu jak również ich spłacanie. To bardzo dobry sposób na zaoszczędzenie cennego czasu, szczególnie dla firm i przedsiębiorstw.

Zaletami tego rozwiązania są proste procedury i wniosek online. Gotowa umowa przychodzi do wnioskodawcy pocztą. Nie musi on osobiście odwiedzać firm ani sklepów leasingowych, a ponadto może sporo zaoszczędzić. Również rozpatrzenie wniosku odbywa się sprawnie.

Leasing online to rozwiązanie dla wszystkich tych osób fizycznych jak i firm, którym zależy na minimum formalności, a ponadto wolą nie brać kredytu. Z pewnością jest sposobem dla małych i początkujących przedsiębiorstw, którym zależy na tym by bez wielkich zobowiązań oraz przy niewielkiej ilości gotówki zdobyć niezbędny sprzęt lub pożyczkę w zależności od rodzaju leasingu.

Istnieją dwa sposoby na leasing: operacyjny oraz finansowy. Pierwszy to 40% okresu amortyzacji, oraz minimalne ceny po zakończeniu umowy. Drugi obejmuje koszty podatku, w których ujęte są odsetki oraz amortyzacja. Nie ma tu ograniczeń dotyczących czasu trwania umowy oraz cen nabycia.

Zaletą leasingu online jest również opodatkowanie. Możliwie jest uzyskanie znacznie wyższych kosztów podatkowych niż w przypadku zwykłego kredytu gdzie odliczane są wyłącznie odsetki.